Dzień wagarowicza w Akademii

Pierwszy dzień wiosny czyli dzień wagarowicza spędziliśmy idąc… na wagary! Pogoda sprzyjała pieszym wycieczkom, dlatego wszyscy uczniowie wybrali się w okoliczne lasy🌳 i parki, by wspólnie podziwiać, jak świat budzi się do życia. Owe obserwacje zostały pięknie przeniesione na papier, dzięki czemu powstały cudne, wiosenne rysunki, którymi udekorowaliśmy naszą szkołę. Podobno podróże kształcą – my wiemy też, że oprócz nauki płynie z nich masa radości!
W tygodniu poprzedzającym pierwszy dzień wiosny uczniowie Akademii Żaków pracowali w pocie czoła nad „Odlotową Marzanną”. Był to konkurs międzyklasowy. 21 marca prace zostały wystawione przed budynkiem szkoły. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, ale biorąc pod uwagę pomysłowość uczniów i estetykę wykonania prac, dało radę!
Korzystając z wyśmienitej pogody, wszyscy uczniowie i nauczyciele opuścili mury Akademii i wyruszyli: kl. 1-6 na plener „malarski” – uczniowie obserwowali naturę, bawili się i szkicowali; kl. 7-8 na wycieczkę edukacyjną Doliną Luizy nad Zaporę im. Prezydenta Ignacego Mościckiego.
Wyjście najstarszych klas zostało poprzedzone prezentacją tych miejsc i wykładem p. mgr Marii Dutki- Pluty.
„Tak blisko, a tak cudownie!” „Jak dobrze wyjść na słońce!”- to słowa zachwyconych uczniów.

A oto wyniki konkursu:
🏅I miejsce- kl. 3a
🏅II miejsce (ex aequo)- kl. 4b i 8b
🏅III miejsce- kl. 4a
🏅Wyróżnienia: kl. 1a, 5a, 8a
Gratulujemy!👏

Skip to content