1 lipca 2013

Uczestnicy półkolonii „Lato z Akademią” odwiedzili Bielskie Studio Filmów Rysunkowych w B- B. Po zwiedzeniu budynku i wysłuchaniu ciekawych informacji na temat tworzenia filmów rysunkowych, atrakcją wizyty był seans filmowy.

Następnym punktem był Stary Rynek, gdzie sympatycznie spędziliśmy wolny czas.

2 lipca 2013

Wizyta w Zamku Sułkowskich, zwiedzanie wystawy, ciekawostki dotyczące przeszłości Bielska i Białej.

Kolejny punkt to Muzeum Techniki i wiadomości dotyczące przemysłu włókienniczego i motoryzacyjnego Bielska- Białej.

 3 lipca 2013

3 lipca braliśmy udział w warsztatach w BWA, gdzie poznaliśmy technikę monotypii. Dzieci w wielką radością i zaangażowaniem wykonywały prace tą właśnie techniką. (prace można podziwiać w szkole).

4 lipca 2013

Miłą odmianą uczestników półkolonii był wyjazd na basen do hotelu „Jawor”.

5 lipca 2013

Wycieczka na bielskie lotnisko była uwieńczeniem pierwszego tygodnia półkolonii. Dzieci zabrały ze sobą własnoręcznie wykonane latawce, które puszczały na łące. W drodze z lotniska odwiedziliśmy Rancho pod strusiem.

Podczas pierwszego tygodnia półkolonii podczas zajęć popołudniowych dzieci wykonywały latawce, które w piątek puszczały na lotnisku. Słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprzyjały zabawom w szkolnym ogrodzie

8 lipca 2013

Wycieczka do Nadleśnictwa w Wapienicy.

Dzieci odwiedziły  Ogród Dendrologiczny, w którym poznały różne gatunki drzew i krzewów występujących w Polsce.

W Izbie edukacji leśnej przyglądały się eksponatom zwierząt i poznały ich tryb życia oraz zwyczaje lęgowe.

9 lipca 2013 

Wycieczka piesza nad Zaporę w Wapienicy. Przeprowadziliśmy obserwacje przyrodnicze. Nad samą zaporą dzieci podziwiały krajobraz Wapienicy.

10 lipca 2013 

Wyjazd do Błoniolandii- wymarzone miejsce do gier i zabaw. Dzieci pod opieką wychowawczyń bawiły się w nowopowstałym parku zabaw, sprawdzały swoją zwinność i gibkość. Humory i apetyty dopisywały.

11 lipca 2013

Wyjazd na korty tenisowe w Mazańcowicach. Młodsza grupa dzieci pod opieką trenera grała w ping- ponga. Nieco starsi uczestnicy półkolonii, pod opieką trenera, próbowali swych sił w tenisie.

W tym dniu odbyły się również zajęcia plastyczne.

12 lipca 2013

Wyjście do kina Cinema City na film „Potwory na Uniwersytecie”.

Podczas zajęć popołudniowych odbył się „Konkurs Młodych Talentów”. Dzieci prezentowały swoje uzdolnienia muzyczne, plastyczne i recytatorskie. Trójka zwycięzców, wybrana przez wszystkich uczestników, otrzymała drobne upominki.

15 lipca 2013

Zajęcia „Mały konstruktor”- roboty z klocków lego.

Dzieci pod opieka instruktora samodzielnie komponowały z klocków lego roboty, które zostały zaprogramowane i uruchomione. Dzieci bawiły się zbudowanymi samodzielnie robotami.

Popołudniowe zajęcia upłynęły pod hasłem „balonowe stwory”- które to balony dzieci ozdabiały techniką collage. (powstały prześmieszne i ciekawe balonowe postacie).

16 lipca 2013

Wyjście do kina na film „Thorn ratuje przyjaciół”. Po seansie przeszliśmy spacerkiem wzdłuż rzeki Białej.

17 lipca 2013

Wycieczka do Pszczyny. Odwiedziliśmy zagrodę żubrów gdzie dzieci obserwowały nie tylko ”królów puszczy” ale również jelenia , łanie, daniele. Przyglądały się również karmieniu małego koziołka z butelki. Zwiedziliśmy zamek pszczyński i skansen.

„Wspomnienia z Pszczyny”- prace plastyczne wykonywane pastelami.

18 lipca 2013

Gry i zabawy sportowe na Drzewiarzu oraz wspólne pieczenie kiełbasek zapełniły przedpołudniowy czas dzieci w piękny czwartkowy dzień.

„Motyl z mojej wyobraźni”- kolorowe wycinanki.

19 lipca 2013

Odbyliśmy wycieczkę wzdłuż rzeki Wapieniczanki. Prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze. Odpoczywaliśmy na placu zabaw i dzieci zostały poczęstowane lodami.

„Oczami wyobraźni”- prace plastyczne malowane farbami plakatowymi.

22 lipca 2013

Wyjazd do Rudzicy do Galerii Stracha polnego, gdzie dzieci zobaczyły nie tylko różne strachy, ale również przepiękne obrazy namalowane przez artystę. Dowiedzieliśmy się o dniu stracha odbywającego się w maju, na który to dzień można przygotować strachy i wziąć udział w odświętnym korowodzie.

Z Galerii Stracha udaliśmy się do hodowli strusi również w Rudzicy. Hodowla strusi wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród dzieci, a ciekawostki na temat ptaków nielotów dzieci wspominały w drodze powrotnej do szkoły. Wielką radość sprawiły dzieciom drobne upominki- strusie pióra od właścicielki hodowli.

23 lipca 2013

W szkole odbyły się Igrzyska Sportowe- zasady fair play.

Przy sprzyjającej pogodzie, jaka towarzyszy nam podczas tegorocznych półkolonii dzieci wzięły udział w zawodach i zabawach sportowych przygotowanych przez pana Łukasza. Zabawom i radości dzieci nie było końca, jednak najważniejsza była zasada fair play i pomaganie sobie nawzajem.

24 lipca 2013

Wyjście na stadion w Wapienicy- zawody sportowe.

Kolejny piękny i upalny dzień spędziliśmy na stadionie w Wapienicy. Tego dnia dzieci mierzyły swoje możliwości sportowe: bieg na czas (sprint), skok w dal, rzut piłeczką.

25 lipca 2013

Wyjazd na basen do hotelu Jawor.

26 lipca 2013

Wyjazd na ściankę wspinaczkową.

Świetna zabawa, zaciętość i zmaganie się z własnymi słabościami towarzyszyły dzieciom podczas wizyty na ściance wspinaczkowej. Po krótkim przeszkoleniu dotyczącym wspinania dzieci, pod bacznym okiem panów trenerów, każde dziecko spróbowało własnych sil na ściance. Na odważnych czekała wyższa ścianka- 19 metrowa. Ci którym udało się ja zdobyć, mięli możliwość zmierzenia się z najwyższą ścianką… Jedynie Wiktoria dała jej radę. J gratulujemy

Skip to content