2015/2016

POCZWÓRNY SUKCES NASZEGO PŁYWAKA

Tym razem na II Amatorskich Mistrzostwach w pływaniu,które odbyły się w 16 kwietnia br. w Skoczowie Wiktor Olejak uczeń klasy 2b zdobył cztery medale: Złoto na dystansie 25m stylem klasycznym kategoria 9lat Złoto na dystansie 25m stylem dowolnym kategoria 9lat Srebro w sztafecie rodzinnej Brąz w sztafecie drużynowej Swimmsport dodać należy, że w mistrzostwach wzięło […]

IMG_20160414_122614 (Copy)
WIOSENNE KWIATY

Nadeszła wiosna, a wraz z nią na naszej świetlicy zakwitły… Mlecze z włóczki i drucików! Dzieciaki cudnie pozowały z nimi do zdjęć, a potem… Oddały kwiaty w prezencie swoim mamom, siostrom i babciom.

KLASY 4 I 5 NA ZAMKU SUŁKOWSKICH

Dnia 13 kwietnia uczniowie klas  4 i 5  odwiedzili w Zamku Sułkowskich  sale, w których prezentowane są najstarsze zabytki piśmiennictwa przechowywane w naszym mieście. Potem w pracowni średniowiecznego  skryby obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą historię pisma. Mieli też okazję pochwalić się swoją wiedzą na ten temat. Pani Dorot Kapska prowadząca zajęcia była pod wrażeniem tej wiedzy. […]

IMG_20160407_140700 (Copy)
PAPIEROWY ZWIERZYNIEC

W tym tygodniu Żaki z naszej Akademii stworzyły mały zwierzyniec przy pomocy… Papierowych talerzyków! Zamieszkały w nim: kurki, żabki, pieski, kotki… A nawet kosmici 🙂

SPRAWDZIAN KLAS 6

Dnia 1 kwietnia uczniowie klasy 6 pisali swój pierwszy poważny egzamin.  Przygotowywali się do niego dosyć długo . Mamy nadzieję, że Wiktoria, Asia, Linda, Sara, Klaudia, Maks, Michał, Leon i Krzysiek osiągną wyniki  na miarę swoich możliwości i będą z siebie dumni . My, pozostali uczniowie szkoły oraz nauczyciele także.

WP_20160318_09_22_39_Pro (Copy)
NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA

Wielki Tydzień zaczyna się Niedzielą Palmową. Palemki rózgi wierzbowe, gałązki bukszpanu ozdobione papierowymi kwiatami, kolorowymi piórkami, wykonane przez uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną były tak piękne, że bardzo trudno było wybrać tę najpiękniejszą.Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami, słodkościami i wielkimi brawami.

POWITANIE WIOSNY

Dnia 25 marca uczniowie Akademii Żaków radośnie powitali wiosnę . Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował wiele różnego rodzaju atrakcji. Wiersze o tematyce wiosennej, zagadki,kalambury, quizy, to tylko niektóre zadania jakie musiały wykonać dzieci, by w nagrodę otrzymać czekoladowe słodkości.    

WP_20160322_11_46_48_Pro (Copy)
LEKCJA W KINIE

22 marca uczniowie klasy IIa odwiedzili bielskie Studio Filmów Rysunkowych. Dzieci miały okazję poznać kolejne etapy tworzenia filmów animowanych, poszerzyć ogólną wiedzę na temat pojęć związanych z ich produkcją. Wizytę zakończył pokaz filmów produkowanych w studio. Po powrocie do szkoły,uczniowie postanowili napisać  scenariusz i zrobić własny film.