Ferie zimowe w Akademii Żaków

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki. Plan dwutygodniowego zimowiska w „Akademii Żaków” pękał od ciekawych propozycji. Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby każde dziecko mogło w sposób wesoły, zdrowy i atrakcyjny spędzić czas.

Każdego dnia od godz. 7.00 rano do 17.00 czekały na uczestników zimowiska nowe przygody. W pierwszym tygodniu chłopcy rozegrali w pięknym stylu mecz piłki nożnej. Turniej odbył się w Hali OSR „Viktoria”. Dziewczęta dzielnie wspierały brawami swoich kolegów.

W Książnicy Beskidzkiej uczniowie z uwagą słuchali opowiadania o przygodach wesołego Bałwanka, wykonali również ciekawe obrazy z białych, papierowych krążków. Innym razem nasza zimowa gromadka została mistrzami kuchni. Zupa pomidorowa, naleśniki z dżemem oraz owocowy deser smakowały wszystkim jak nigdy. Apetyt zaostrzyła dzieciakom zabawa na świeżym powietrzu. W trakcie zimowiska uczniowie dwukrotnie wyjeżdżali do kina. W drodze powrotnej dzieci odwiedzały pizzerię „Margarita”, by z apetytem zjeść po kilka porcji pizzy.

Zajęcia robotyki w Bricks4Kidz pozwoliły dzieciakom poznać tajniki budowy robotów. Okazało się, że mamy w szkole wielu przyszłych inżynierów. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne były imponujące.

Wyjście na kręgle do Fitness Klub pozwoliło uczestnikom zmierzyć się, a umiejętnością poprawnego rzutu kulą. Ku wielkiemu zaskoczeniu mistrzem został uczeń klasy pierwszej – Krzyś.

Warsztaty w Zamku Sułkowskich umożliwiły dzieciom  poznanie zawodu archeologa. Z wielką pasją mali archeolodzy odkrywali tajemnice przeszłości.

Zimowisko zakończył turniej sportowy przeprowadzony przez p. Marię Wróbel. Wygrali wszyscy uczestnicy. Sportowe zachowanie, walka fair play były nagradzane ogromnymi brawami.

Humor i dobra zabawa dopisywała uczestnikom przez całe dwa tygodnie.

Skip to content