Lekcja angielskiego

Jesteśmy na bieżąco z metodyką nauczania języków obcych i dzięki temu w trakcie zajęć języka angielskiego w klasie 1 wykorzystujemy nowoczesne metody nauczania, dopasowane do wieku i potrzeb naszych uczniów. Jedną z nich jest metoda LDL, w której uczniowie przejmują rolę nauczyciela i przekazują zdobytą wiedzę swoim kolegom i koleżankom z klasy. Jest to metoda, która jest nie tylko efektywna, ale również sprawia ogromną przyjemność naszym uczniom, którzy z niecierpliwością czekają, aż będą mogli w ten sposób poprowadzić część zajęć.

Pierwsze zajęcia z wykorzystaniem tej metody przeprowadził Dawid. Dawid przygotował ogromny plakat i wszyscy powtarzaliśmy części ciała. Następnie przedstawił drewnianą figurkę i dzieci kolejno nazywały konkretne części ciała.

Podczas kolejnych zajęć, prowadzonych przez Marcina, powtórzyliśmy słownictwo związane z zabawkami. Marcin zaprezentował różne zabawki, a następnie pracowaliśmy w kartach pracy przygotowanych przez Marcina.

Marta wprowadziła nas w świąteczny nastrój przedstawiając słownictwo związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzięki rekwizytom, które przyniosła, skutecznie zapamiętaliśmy świąteczne wyrażenia. W trakcie tych zajęć również pracowaliśmy w kartach pracy przygotowanych przez Martusię. Dostaliśmy nawet zadanie domowe

Natalka natomiast, przyniosła dużo ubranek, abyśmy łatwo zapamiętali ich angielskie nazwy. Również i Natalka chętnie zadała nam zadanie domowe

Razem z Oliwką przypomnieliśmy sobie angielskie nazwy zwierzątek. Oliwka przygotowała duży plakat, a zadaniem dzieci było wylosowanie i przyporządkowanie zwierzątek do odpowiedniej kategorii. Oliwka przygotowała również różnorodne karty pracy związane z omawianym tematem. Zajęcia wszystkim się podobały!

Karolinka przyniosła różne owoce i zgadywaliśmy nazwy tych, które już znamy oraz poznawaliśmy nowe. Dzięki naklejkom przygotowanym przez Karolinkę, każdy z uczniów stał się składnikiem sałatki owocowej. A na kartach pracy powtórzyliśmy angielskie wyrażenia „lubię” i „nie lubię”. Wszyscy cieszyliśmy się już na samą myśl o tak pysznym temacie!

W trakcie zajęć, które dotychczas zostały przeprowadzone metodą LDL w klasie 1, wszystkie dzieci, zarówno uczniowie, jak i prowadzący zajęcia – mali nauczyciele – świetnie się bawili

Skip to content