POLA NADZIEI

21.10.2013- inauguracja „Pól Nadziei”
Dnia 21.10.2013 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w inauguracji akcji „Pola Nadziei”. Nabożeństwo ekumeniczne miało miejsce w Kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Oprócz nas wzięli w nim udział delegaci z ponad 80 szkół oraz władze miasta z prezydentem Jackiem Krywultem, biskupi kościoła katolickiego i ewangelickiego oraz działacze Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, którzy od 10 lat organizują akcję „Pola Nadziei”. Pieniądze zebrane przez młodzież podczas akcji przeznaczone są na budowanie stacjonarnego hospicjum. Była to bardzo wzruszająca uroczystość.

 

28 października 2013- szkolna inauguracja akcji „Pola Nadziei”

Dzień 28 października 2013 był dniem szkolnej inauguracji akcji „Pola Nadziei”. Najpierw w naszym szkolnym ogrodzie każdy uczeń zasadził cebulki żonkili. Z niecierpliwością będziemy czekać aby wiosną zakwitło nam pole żonkilowe.
Po południu odbyło się spotkanie z księdzem Grzegorzem- Salwatorianinem. Przez wiele lat niósł pomoc i otuchę chorym na raka. Najpierw zaprezentował nam film „Hospicjum to też życie”. Pszczółka Malinka w bardzo przystępny dla dzieci sposób opowiedziała w nim co to jest hospicjum, kim jest wolontariusz, jak my młodzi możemy pomóc chorym. Następnie ksiądz Grzegorz podzielił się z nami swoimi doświadczeniami. Na koniec spotkania ksiądz przekazał nam 3 prośby chorych: „Wysłuchaj mnie”, „Pomóż mi”, „Bądź ze mną”.

 

Skip to content