Wizyta policjantów

Wizyta policjantów

24 października 2013 r. Akademię Żaków odwiedzili panowie policjanci. Podczas wspólnego spotkania na sali gimnastycznej policjanci przeprowadzili pogadankę na różne tematy, były to min: bezpieczeństwo na ulicy, miejsca przechodzenia przez ulicę, podstawowe znaki drogowe, „gdy jestem sam w domu”.
Uczniów bardzo zainteresował temat zachowania podczas spotkania z psem, chodziło głównie o pozycję bezpieczną podczas ewentualnego ataku czworonoga.
Dużą uwagę zwrócono na bezpieczeństwo w samochodzie: zapinanie pasów bezpieczeństwa, używanie fotelików.
Kolejnym problemem poruszonym podczas spotkania było zachowanie „gdy jestem sam w domu”. Policjanci przestrzegali przed oszustami podszywającymi się pod różne osoby, nawet policjantów. Stanowczo powiedzieli, że pod żadnym pozorem nie wolno otwierać drzwi nieznajomym. Nawet gdy pytają o rodziców których nie ma, mówimy, że nie mogą po prostu podejść i żeby ten ktoś przyszedł innym razem.
Prezentacja sprzętu policyjnego wzbudziła duże zainteresowanie wśród dzieci. Policjanci przedstawili min: lizak, pałkę, kamizelkę kuloodporną, pistolet, gaz, paralizator.
Na zakończenie przypomnieli o bezpieczeństwie w zimie. Wspomnieli aby nie wchodzić na lód, nie urządzać  kuligów na ulicy.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze a dzieci mocno podekscytowane rozeszły się do klas wraz ze swoimi opiekunami.

Skip to content