Europejski dzień języków obcych – j.niemiecki
W ramach Dnia języków obcych, na języku niemieckim były gry menory i matematyka po niemiecku. Lapbook oraz mnóstwo ciekawych historii wysłuchanych w grupach językowych.
W ramach Dnia języków obcych, na języku niemieckim były gry menory i matematyka po niemiecku. Lapbook oraz mnóstwo ciekawych historii wysłuchanych w grupach językowych.
Uczniowie Akademii Żaków sprawdzili swoją wiedzę na temat krajów europejskich rozwiązując quizy. Współzawodnictwo zadziałało na uczniów bardzo motywująco. Uczniowie również sprawdzili swoją umiejętność rozpoznawania języków ze słuchu. Nie zawsze było to łatwe 🙂 A klasy 6a i 6b przygotowały rekwizyty związane z Chorwacją. Było bardzo smacznie 😄Węgry reprezentowała 8a, Hiszpanię uczniowie z 2a.
Uczniowie Akademii Żaków wzięli dzisiaj udział w wyborach do samorządu uczniowskiego. Przedstawiciele ósmych klas bardzo sprawnie przeprowadzili głosowania dla klas – przygotowali stanowisko wyborcze, wytłumaczyli zasady oddawania głosów, sprawdzili listy obecności uczniów oraz finalnie podliczyli wszystkie głosy. O wynikach już wkrótce!
Uczniowie klasy 1a mają pełne ręce roboty. Poznawanie literek i cyfr, ćwiczenia motoryki małej to nie lada wyzwanie.
3,2,1 Dzisiaj w naszej szkole każdy mógł się poczuć kierowcą rajdowym, to wszystko za sprawą Kajetana Kajetanowicza i jego Teamu
Dzisiejszy dzień klasy 7 i 8 spędziły w śląskiej Filharmonii. Uczestniczyliśmy w lekcjach muzyki, historii i języka polskiego zarazem. Połączenie koncertu z recytacją i śpiewem zrobiło na nas oszałamiające wrażenie! Dowiedzieliśmy się: 🤔 Kim był Moniuszko? 🤔 Czy Szopen inspirował się Mickiewiczem? 🤔 Co wspólnego miały Katowice z polskim romantyzmem?
W związku ze śmiercią i pogrzebem Królowej Elżbiety II, uczniowie klas piątych przygotowali prezentacje dotyczące jej życia, pełne faktów i ciekawostek z nią związanych. Czy wiedzieliście na przykład, że Królowa była jedyną osobą, która nie mając prawa jazdy, mogła prowadzić samochód? 🤔😁
Czas świetlicowy to różne inicjatywy i propozycje…każdy może wybrać coś dla siebie 🙂
Kolorowy deszcz? A może burza śnieżna w słoiku? Podczas zajęć sensorycznych świetnie się bawiliśmy.
Od dzisiaj, na korytarzach naszej szkoły widnieją plakaty wyborcze przewodniczących klas, którzy będą startować do samorządu uczniowskiego! Uczniowie wykazali się nie lada pomysłowością względem tego, co w naszej szkole można byłoby usprawnić, a co urozmaicić. Gdy samorząd ruszy, będziemy wcielać w nasze szkolne życie wszystkie pomysły i uczniowskie inicjatywy!
